Ilavská 25-ka (50 km trasa)

Ilavská 25-ka je turistické podujatie organizované KST Tuláci Ilava s podporou mesta Ilava v máji. Trasy sú situované v Strážovských vrchoch a prechádzajú viacerými turisticky atraktívnymi vrcholmi s krásnymi výhľadmi (Rohatá skala, Vápeč, Vlčinec, Sokol).

50 km vedie po miestnom modrom značení na Batinov vrch (405 m) a Sedličnú horu (498 m), ďalej po modrej turistickej značke do obce Iliavka. Z Iliavky stúpa po miestnom modrom značení na vrchol Vlčinec (682 m). Za vrcholom sa trasa opäť napája na modrú turistickú značku a pokračuje cez obec Horná Poruba na vrchol s nádherným kruhovým výhľadom - Vápeč (955 m). Z Vápča trasa vedie po červenej turistickej značke smerom do Zliechova, kde sa napája na modrú turistickú značku do obce Mojtín. Z Mojtína trasa vedie po žltej turistickej značke cez vrchol Rohatá skala do sedla Mraznica. Zo sedla trasa pokračuje po zelenej značke cez Veľké a Malé Košecké Podhradie do osady Háj a vpravo po žltej značke cez vrchol Sokol (681 m) až do cieľa v Ilave. Okrem 50 km diaľkového pochodu a 25 km klasiky podujatie ponúka aj 15 km a 8 km trasu.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          KST Tuláci Ilava
Ročník 33.
Termín 7. máj 2016
Pohoria Strážovské vrchy
Parametre trasy 50 km / +2.800 m
Miesto štartu Ilava, mestská časť Skala - pri pohostinstve "U muflóna"
Čas štartu 06.00 - 08.00
Trasa Ilava - Batinov vrch - Sedičná hora - Iliavka - Vlčinec - Horná Poruba - Vápeč - sedlo Palúch - Srvátkova lúka -  Zliechov - Mojtín - Rohatá skala - Mraznica - Veľké Košecké Podhradie - Malé Košecké Podhradie - Háj, osada - Sokol - Ilava
Link na mapu trás Ilavskej 25-ky
Cieľ Ilava, mestská časť Skala - pri pohostinstve "U muflóna"
Časový limit Do 18.00 hod.
Ďalšie trasy 25 km, 15 km, 8 km
Štartovné 1 EUR (0,50 EUR do 15 rokov)
Web http://www.kstilava-tulaci.estranky.sk/clanky/ilavska-25-ka/
Facebook Nie
E-mail kstilava@zoznam.sk
Foto Fotky organizátorov z roku 2014
Reportáže a články o podujatí