Kojšovská 25-ka (52 km trasa)

Kojšovská 25-ka je letný diaľkový turistický pochod vo Volovských vrchoch organizovaný turistickým klubom KST Horal Kojšov spoločne s obcou Kojšov.

 

Súčasťou podujatia s hlavnou trasou 25 km je aj diaľková trasa s dĺžkou 52 km a celkovým stúpaním +1830 m. Trasa so štartom Kojšove vedie po modrej turistickej zančke na Striebornú a ďalej po vlastnom značení do Jakloviec. Odtiaľto trasa pokračuje po červenej značke na Plejsy, odkiaľ schádza po modrej značke do Gelnice a pokračuje ďalej k chate Izbica. Tu sa trasa stáča doľava na žltú turistickú značku, ktorá vedie k chate Erika. Ďalej trasa vedie po červenej značke na Idčianske lúky, odkiaľ pokračuje po žltej značke do sedla pod Suchým vrchom. Záverečný úsek trasy tvorí zelená značka a Turnická a zostup po žltej značke do cieľa pochodu v Kojšove. V rámci podujatie je možné absolvovať aj kratšie trasy 25 km a 10 km.
 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          KST Horal Kojšov
Ročník 29.
Termín 19. júl 2015
Pohoria Volovské vrchy
Parametre trasy 52 km / +1.830 m
Miesto štartu Kojšov, kultúrny dom
Čas štartu 06.30 hod.
Trasa Kojšov - Strieborná - Jaklovce - Plejsy - Turzovské kúpele - Gelnica - Cenderling - chata Izbica - ch. Erika - Zlatoidské lúky - Suchý vrch - Turniská - Kojšov
Cieľ Kojšov, kultúrny dom
Časový limit Do 18.00 hod.
Ďalšie trasy 25 km, 10 km
Štartovné Neuvedené
Web Nie
Facebook Nie
E-mail horal@kojsov.sk
Foto Nie