Letecká 50-ka

Letecká 50-ka je diaľkový pochod, ktorý sa koná v marci v Považskom Inovci a Strážovských vrchoch. Podujatie je organizované TJ Letecké Opravovne Trenčín OKST paralelne s Leteckou stovkou.

50 km trasa tohoto diaľkového pochodu vedie z Trenčína po ľavobrežnej hrádzi Váhu do Beckova, odkiaľ pokračuje po zelenej turistickej značke do Selca. Z tejto obce stúpa cez sedlo pod Hradiskom pod Inovec, kde sa napája na červenú turistickú značku. Po nej trasa vychádza na vrchol Inovca (1042 m n.m.). Z Inovca trasa schádza po červenej turistickej značke cez Inoveckú chatu až do Mníchovej Lehoty (žel. stanica) a pokračuje cez Mackovú na Chatu pod Ostrým vrchom. Odtiaľto trasa mieri do Soblahova, záverečný úsek trasy pokračuje do Trenčína, kde sa bude nachádzať cieľ pochodu (v Sokolovni pri futbalovom štadióne na Sihoti).

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          TJ Letecké Opravovne OKST
Ročník 40.
Termín 18. marec 2017
Pohoria Považský Inovec a Strážovské vrchy
Parametre trasy 50 km
Miesto štartu Trenčín, železničná stanica
Čas štartu 06.00 - 08.00 hod.
Trasa Trenčín - hrádza Váhu - Beckov - Pod Lašídom - Selec - sedlo Pod Hradiskom - Pod Inovcom - Inovec - Chata pod Inovcom - Mníchova Lehota (žel. stanica) - Macková - Chata pod Ostrým vrchom - Soblahov  - Trenčín
Cieľ Trenčín, Sokolovňa (pri futbalovom štadióne na Sihoti)
Časový limit Neuvedený
Ďalšie trasy 30 km, 20 km
Štartovné Dobrovoľný príspevok
Web http://tjlot.webnode.sk/
Facebook Nie
E-mail lmaradikova@gmail.com
Foto Fotky od organizátora z roku 2014
Reportáže a články o podujatí