Neváhaj a poď!

Neváhaj a poď! je turistický diaľkový pochod, ktorý sa koná v septembri v Malých Karpatoch. Organizátorom pochodu je turistický klub OT TJ Iskra Matador Bratislava.

42 km trasa pochodu prebieha okolím Bratislavy. Po štarte z Peknej cesty (mestská časť Krasňany) vedie po žltej turistickej značke na rázcestie Pod Chlmcom, klesá ku Snežienke (kontrola v altánku pri lúke) a následne stúpa pod Hrubý Drieňovec. Nad Kačínom sa napája na červenú značku a cez Marianku a Borinku vedie na hrad Pajštún. Odtiaľ pokračuje po červenej a žltej značke pod Dračí hrádok, po modrej stúpa na Svätý vrch a po žltej značke, vlastnom značení odbočujúcom naľavo od kríža (modré šípkya) a následne červenej značke sa cez Klčovanice vracia do Marianky. Z Marianky cez Sväté údolie stúpa po modrej značke na Malinský vrch (kontrola sa nachádza u Jaskovákov). Odtiaľto trasa pochodu vedie mimo turistickej značky (cyklotrasa) nad Kačín a schádza cez Kačín (kontrola na križovatke pod Kačínom) po ceste dole na Železnú studienku (k bývalej Rotunde). Záverečný úsek trasy tvorí nekompromisný výstup severozápadnou stenou Kamzíka po vlastnom modrom značení. Cieľ sa nachádza na Kamzíku v bufete nad bobovou dráhou.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          OT TJ Iskra Matador Bratislava
Ročník 17.
Termín 9. september 2017
Pohoria Malé Karpaty
Parametre trasy 42 km / +1.500 m
Miesto štartu Bratislava, Pekná cesta - v blízkosti obchodného domu
Čas štartu 07.00 - 08.00 hod.
Trasa Krasňany - Chlmec - Hrubý Drieňovec - Pajštún - Dračí hrádok - Svätý vrch - Marianka - Malinský vrch - Kačín - Kamzík
Cieľ Kamzík, bufety
Časový limit Neuvedený
Ďalšie trasy Nie
Štartovné Neuvedené
Web Nie
Facebook Nie
E-mail Nie
Foto Nie