Pozrite sa, to je krása

Pozrite sa, to je krása je turistický diaľkový pochod, ktorý sa uskutočňuje v Malých Karpatoch v júni. Organizátorom je OT TJ Iskra Matador Bratislava.

55 km trasa pochodu začína na Námestí Ľudovíta Štúra v Modre. Z Modry stúpa na známe cvičné skalky Traja jazdci, odkiaľ pokračuje cez Čermákovu lúku a po zelenej turistickej značke schádza až do obce Kuchyňa. Nasleduje prehupnutie cez kopček na Vývrat a stúpanie na 754 m vysoký vrch Vysoká s nádhernými výhľadmi na Malé Karpaty. Po zostupe z vrcholu Vysokej trasa pokračuje cez Panské uhliská a zo sedla Skalka schádza na Sklenú hutu. Po zelenej turistickej značke sa ďalej pokračuje do Častianskej doliny, kde sa odbáča ku hradu Červený Kameň (žltá značka). Záverečný úsek trasy vedie do Harmónie - časti obce Modra, kde sa nachádza cieľ pochodu.

Súčasťou podujatia sú aj kratšie trasy: 40 km / +1.100 m trasa vedie z Modry cez Troch Jazdcov, Kuchyňu a Vysokú na Zochovu chatu a končí v Modre - Harmónii, 35 km / +1.000 m trasa so štartom v Kuchyni (09.00 hod.) vedie cez Vysokú, Sklenú Hutu a Červený Kameň do Modry - Harmónie.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          OT TJ Iskra Matador Bratislava
Ročník 34.
Termín 10. jún 2017
Pohoria Malé Karpaty
Parametre trasy 55 km / +1.600 m
Miesto štartu Modra, Námestie Ľudovíta Štúra
Čas štartu 06.15 - 08.30 hod.
Trasa Modra - Traja Jazdci - Kuchyňa - Vysoká - Sklená Huta - Červený Kameň - Harmónia
Cieľ Modra - Harmónia
Časový limit Neuvedený
Ďalšie trasy 40 km / +1.100 m, 35 km / +1.000 m
Štartovné Neuvedené
Web Nie
Facebook Nie
E-mail Nie
Foto Nie je k dispozícii
Reportáže a články o podujatí