Teplická 50-ka

 Teplická 50-ka je turistický diaľkový pochod, ktorý sa koná v septembri v Strážovských vrchoch. Organizátorom pochodu je OKST Trenčianske Teplice.

 

50 km trasa pochodu stúpa z kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice na Kamenné vráta, odkiaľ pokračuje po červenej značke cez Omšenskú Babu do Hornej Poruby. Nasleduje výstup na vrch Vápeč s nádhernými výhľadmi. Po zostupe z vrcholu sa na Srvátkovej lúke trasa napája na modrú značku a pekným hrebeňom vedie ku Homôlke (nachádza sa tu aj bufet). Z Homôlky trasa pokračuje po červenej a modrej značke do sedla Trtávka a ďalej cez Zrázový vrch na chatu Baske, kde bude pre účastníkov pripravené občerstvenie. Za chatou sa trasa napája na žltú značku, no už na Uhliskách opäť na modrú a pokračuje na Veľké lúky. Odtiaľto traa vedie po zelenej značke cez Petrovu Lehotu do sedla Trubárka, po modrej prechádza na Petrovanské lúky, po zelenej nad Opatovskú dolinu a na koniec popod Čvirigovec schádza po červenej značke dole do Trenčianskych Teplíc. Trasa je pomerne náročná celkovým stúpaním (2500 m). Súčasťou podujatia sú aj kratšie trasy 30 km a 15 km. Trasy je možné absolvovať aj opačným smerom.
 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          OKST Trenčianske Teplice
Ročník 4.
Termín 10. september 2016
Pohoria Strážovské vrchy
Parametre trasy 50 km / +2.500 m
Miesto štartu Trenčianske Teplice, stanica električky
Čas štartu 06.00 - 08.30 hod.
Trasa Trenčianske Teplice - Kamenné vráta - Vápeč - Homôlka - Baske - Veľké lúky - Trubárka - Petrovanské lúky - Čvirigovec - Trenčianske Teplice
Cieľ Trenčianske Teplice
Časový limit Neuvedený
Ďalšie trasy 30 km, 15 km
Štartovné Nie
Web http://www.chatabaske.sk/
Facebook Nie
E-mail maros.gregus@kupka.sk
Foto Nie