Rýchlik Zoška - Bratislava (2017)

Rýchlik Zoška - Bratislava is a trailrunning race, relay race and long distance march in Small Carpathians. Jeho prvý ročník sa konal v roku 2013. Podujatie vzniklo s cieľom spojiť bežeckú a turistickú komunitu, ako aj milovníkov krás Malých Karpát.

Podujatie Rýchlik Zoška - Bratislava sa snaží poskytnúť udržateľnú komunitnú alternatívu ku geometricky rastúcemu počtu komerčných športových podujatí v okolí Bratislavy. Zároveň ide aj o protipól k rastúcej náročnosti krosových behov a ultramaratónov, keďže profil trate a jej dĺžka sú ideálne tak pre skúsených borcov (ako tréning na ťažšie a dlhšie behy) ako aj pre začiatočníkov.

Trasa Rýchlika vedie z parkoviska pri Zochovej chate cez Čermákovu lúku na Skalnatú, Pezinskú Babu a Hradisko, následne klesá na Neštich, kde sa nachádza živá kontrola. Z Neštichu pokračuje cez Biely Kameň na Biely kríž. Odtiaľ vedie trasa cez Bystrické a Svätý vrch do Marianky a klesá do Marianky na druhú živú kontrolu. Z Marianky cez Sekyl, Kačín a Klanec vedie ku Červenému mostu, odkiaľ nasleduje už iba krátky úsek do cieľa v areáli na Mokroháskej.

Rýchlik Zoška - Bratislava 2017 je súčasťou 3. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Mountain ultramarathon, štafetový beh a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 5.
Termín 2. september 2017
Pohoria Malé Karpaty
Parametre trasy 50 km / +1.500 m
Miesto štartu Zochova chata, parkovisko
Čas štartu 09.00 hod.
Trasa Zochova chata - Čermák - Skalnatá - Čmeľok - Pezinská Baba - Tri kamenné kopce - Somár - Salaš - Hradisko - Svätý Jur-Neštich - Hrad Biely Kameň - Biely kríž - Bystrické - Svätý vrch - Klčovanice - Marianka - Sekyl - Kačín - Klanec - Červený most - U Billa - Bratislava, areál Zariadenia komunitnej rehabilitácie GAUDEAMUS na Mokrohájskej ceste 3
Cieľ Bratislava, areál Zariadenia komunitnej rehabilitácie GAUDEAMUS na Mokrohájskej ceste 3
Časový limit 10,5 hodiny
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 20 EUR do 11. augusta (25 EUR po 11. auguste) pre jednotlivcov, 40 EUR do 11. augusta (50 EUR po 11. auguste) pre štafety
Web www.rychlikzoskabratislava.sk
Facebook Link
E-mail rychlikzoskaba@gmail.com
Foto Fotky na webstránke podujatia
Reportáže a články o podujatí

Rýchlik Zoška - Bratislava (Marcela Radulyová, 11. september 2014)

Rýchlik Zoška - Bratislava (Filip Jánoš, 9. september 2014)

Reportáž z 1. ročníka podujatia Rýchlik Zoška  - Bratislava (Vladimír Ravinger, 2013)

Ultramaratón report - Rýchlik Zoška - Bratislava (49 km) (Martin Koval, 2013)