Hriňovská stovka

Hriňovská stovka je novinkou na slovenskej ultra scéne. Horský ultramaratón a diaľkový pochod, ktorého trasa vedie Veporskými a Stolickými vrchmi, bude mať svoju premiéru 15.-16. júna. Organizátorom podujatia je občianske združenie SLOVAK ULTRA TRAIL, pričom pri jeho príprave a realizácii spolupracuje s turistami a bežcami napr. z Lučenca, Banskej Bystrice, Utekáča, Podkriváňa a ďalších miest a obcí.

Hriňovská stovka nadväzuje na dlhoročnú tradíciu, ktorú v tomto regióne majú diaľkové turistické akcie. V minulosti to bola Utekáčska horská stovka, ktorá zanikla v 90. rokoch, v súčasnosti je to najmä Podkrivánska šesťdesiatka. Nové podujatie má za cieľ ukázať krásy tohto kúta Slovenska ultrabežcom aj diaľkovým turistom v rámci náročnej trasy - okruhu s dĺžkou 124 km a celkovým stúpaním 5200 metrov. Medzi sochou fujaristu na Podpolianskom námestí v Hriňovej a cieľom je dlhá cesta, ktorá prevedie účastníkov malebnou krajinou s množstvom širokých výhľadov, lazov a prírodných zaujímavostí. Vzhľadom na náročnosť trasy sa odporúča pred štartom na Hriňovskej stovke mať absolvovaný aspoň jeden stokilometrový pochod či beh.

Hriňovská stovka 2019 je súčasťou 5. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Trasa je certifikovaná ITRA (5 bodov) a zaradená medzi kvalifikačné podujatia pre UTMB.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Horský ultramaratón a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 1.
Termín 15.-16. jún 2019
Pohoria Veporské vrchy, Stolické vrchy
Parametre trasy 124 km / +5200 m
Miesto štartu Hriňová, Podpolianske námestie
Čas štartu 06.00 hod.
Trasa Informácie o trase nájdete na webstránke podujatia
Cieľ Hriňová, základná škola na Školskej ulici
Časový limit 30 hodín
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 25 EUR
Web www.hrinovska100.sk
Facebook Link
E-mail hrinovska100@gmail.com