Hriňovská stovka

PODUJATIE SA V ROKU 2020 USKUTOČNILO AKO VIRTUÁLNA VÝZVA (KORONAVÍRUS)

Hriňovská stovka bola v roku 2019 novinkou na slovenskej ultra scéne. Horský ultramaratón a diaľkový pochod, ktorého trasa vedie Veporskými a Stolickými vrchmi, mal svoju premiéru v júni s účasťou 90 bežcov a diaľkoplazov. 20.-21. júna 2020 na ňu nadviaže druhý ročník Hriňovskej stovky s mierne upravenou trasou.

Na ďalšie stretnutie v Hriňovej si kvôli koronakríze musíme počakť do roku 2021. V roku 2020 sa uskutočnila Hriňovská stovka Virtual - virtuálna výzva s množstvom zaujímavých trás. Fotoalbum nájdete TU.

Organizátorom podujatia je občianske združenie SLOVAK ULTRA TRAIL, pričom pri jeho príprave a realizácii spolupracuje s bežcami a turistami z Lučenca, Banskej Bystrice, Zvolena, Utekáča a Kokavy nad Rimavicou.

Hriňovská stovka nadväzuje na dlhoročnú tradíciu, ktorú v tomto regióne majú diaľkové turistické akcie. V minulosti to bola Utekáčska horská stovka, ktorá zanikla v 90. rokoch, v súčasnosti je to najmä Podkrivánska šesťdesiatka. Nové podujatie - Hriňovská stovka - má za cieľ ukázať krásy tohto kúta Slovenska ultrabežcom aj diaľkovým turistom v rámci náročnej trasy - okruhu s dĺžkou 114 km a celkovým stúpaním 4800 metrov. Medzi sochou fujaristu na Podpolianskom námestí v Hriňovej a cieľom v tom istom meste je dlhá cesta, ktorá prevedie účastníkov malebnou krajinou s množstvom širokých výhľadov, lazov a prírodných zaujímavostí. Vzhľadom na náročnosť trasy sa odporúča pred štartom na Hriňovskej stovke mať absolvovaný aspoň jeden stokilometrový pochod či beh.

Hriňovská stovka 2020 je súčasťou 6. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Trasa je certifikovaná ITRA (5 bodov) a zaradená medzi kvalifikačné podujatia pre UTMB.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Horský ultramaratón a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 2.
Termín 20.-21. jún 2020
Pohoria Veporské vrchy, Stolické vrchy
Parametre trasy 114 km / +4800 m
Miesto štartu Hriňová, Podpolianske námestie
Čas štartu 06.00 hod.
Trasa Informácie o trase nájdete na webstránke podujatia
Cieľ Hriňová, základná škola na Školskej ulici
Časový limit 29 hodín
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 35 EUR (40 EUR v prípade prezentácie v sobotu ráno).
Zľavy na základe ITRA performance index (info na webe).
Web www.hrinovska100.sk
Facebook Link
E-mail hrinovska100@gmail.com

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: