Lazová stovka

Pozor, vzhľadom na aktuálnu situáciu (nový koronavírus SARS-CoV-2) sa Lazová stovka presúva na nový termín - 26.-27. september 2020.

Lazová stovka je prvý zo série nových stokilometrových diaľkových pochodov, ktoré na Slovensku vznikli po roku 2008. Nápad organizovať tento pochod vznikol v roku 2007 a rok na to sa uskutočnil jeho prvý ročník. Lazová stovka sa koná v apríli v prostredí Bielych Karpát, Myjavskej pahorkatiny a Malých Karpát so štartom a cieľom vo Vrbovom a s hojnou účasťou širokej vekovej škály účastníkov. Organizátorom Lazovej stovky je Slavomír Glesk (ide o partnerské podujatie o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL).

Lazová stovka má za sebou už dvanásť ročníkov, počas ktorých počet zúčastňujúcich sa diaľkoplazov postupne vyšplhal až na 360. Je to veľmi obľúbené podujatie, ktoré je známe svojou výbornou atmosférou. Vďaka jarnému termínu už mali diaľkoplazi a ultrabežci (tu Lazovníci :-) ) možnosť zažiť Lazovku v najrôznejších podobách počasia.

Trasa Lazovej stovky vedie z Vrbového cez lesy a kopanice až na hranicu s ČR a po úseku vedúcom českým územím sa cez Veľkú Javorinu vracia na Slovensko a vedie cez Lubinu a Čachtické Karpaty do cieľa vo Vrbovom. Detailný slovný popis trasy je zverejnený na webovej stránke Lazovej stovky tak isto, ako aj lin k pre aktuálnu trasu pre rok 2020. Lazovníci sa môžu tešiť na 114 km vedúcich krásnym krajom pod Javorinou v rámci 13. ročníka Lazovky.

Na trase okrem živých občesrtvovačiek/kontrol treba počítať aj s číselnými kontrolami (obvykle nálepky umiestnené na strome označenom číslom kontroly). Lazovníci si môžu nechať previezť svoje supportné balíčky (dropbagy) na kontrolu do Vrboviec, ktorá sa nachádza pred 50. kilometrom.

Lazová stovka 2020 je súčasťou 6. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL, UCSG
Ročník 13.
Termín 26.-27. september 2020
Pohoria Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty
Parametre trasy 114 km / +3600 m
Miesto štartu Vrbové, Základná škola Komenského 2
Čas štartu 06.00 hod
Trasa Slovný popis trasy Lazovej stovky (mapa) nájdete TU
Cieľ Vrbové, Základná škola Komenského 2
Časový limit Neuvedený (kontrola vo Višňovom je otvorená do 08.00 hod.)
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 29 EUR (zľavnené štartovné uvedené na webe podujatia)
Web https://www.lazovka.wbl.sk/
Facebook Link
E-mail glesksla@gmail.com

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: