POZVÁNKA NA LETECKÚ STOVKU 2018

Chceme Vás V mene organizátorov srdečne pozvať na ultra trail a diaľkový pochod Letecká stovka. Jeho 7. ročník sa uskutoční 17.-18. marca 2018.

Pohoria Považský Inovec a Strážovské vrchy, cez ktoré trasa prechádza, ponúkajú všetkým milovníkom ultra trialov a diaľkových pochodov nezabúdateľne zážitky. Čaká na Vás trasa dlhá 105 km a celkovým stúpaním 3750 m.

Trasa Leteckej stovky v tvare osmičky začína v Trenčíne, odkiaľ sa ide červenou značkou cez Soblahov, chatu pod Ostrým vrchom do Mníchovej Lehoty. Odtiaľ stúpa na Inoveckú chatu a ďalej až na najvyšší bod trasy - Inovec (1042 m n.m.). Postupne ďalej klesá hrebeňom popod Panskú Javorinu až na Bezovec a za ním k horárni pod Kostolným vrchom. Odtiaľto pokračuje modrou turistickou značkou cez Úhrad do Podhradia. Ďalej trasa pokračuje žltou značkou k Duchonke, ktorou prechádza už po modrej značke. Tá potom pokračuje cez Kulháň až na Panskú Javorinu a z nej dole cez Kálnicu do Beckova. Záverečná časť Leteckej stovky vedie cyklotrasou po hrádzi Váhu do Trenčína.

Viac tu: https://www.slovakultratrail.sk/news/letecka-stovka/

Trasa Leteckej stovky v tvare osmičky začína v Trenčíne, odkiaľ sa po rannom štarte ide červenou značkou cez Soblahov, chatu pod Ostrým vrchom do Mníchovej Lehoty. Odtiaľ stúpa na Inoveckú chatu a ďalej až na najvyšší bod trasy - Inovec (1042 m n.m.). Postupne ďalej klesá hrebeňom popod Panskú Javorinu až na Bezovec a za ním k horárni pod Kostolným vrchom. Odtiaľto pokračuje modrou turistickou značkou cez Úhrad do Podhradia. Ďalej trasa pokračuje žltou značkou k Duchonke, ktorou prechádza už po modrej značke. Tá potom pokračuje cez Kulháň až na Panskú Javorinu a z nej dole cez Kálnicu do Beckova. Záverečná časť Leteckej stovky vedie cyklotrasou po hrádzi Váhu do Trenčína. Počas toho istého víkendu sa koná aj diaľkový pochod Letecká 50-ka.

Letecká stovka má za sebou šesť ročníkov so stúpajúcou účasťou. Na tom minuloročnej Leteckej stovke najlepší čas dosiahol Martin Halász - 10 hodín a 50 minút.

Letecká stovka organizovaná TJ Letecké opravovne Trenčín je partnerským podujatím SLOVAK ULTRA TRAIL. Podujatie býva zaradené ako do Slovenskej Ultratrailovej Ligy, tak aj CS-1000 a CSUT.

Zaregistrujte sa na Leteckú stovku 2018 od 15. januára 12:00 hod. a užite si jedno z prvých podujatí roku 2018. Počet účastníkov je obmedzený na 150 štartujúcich.

Foto: Bálint Őrsi