Rýchlik Zoška - Bratislava

Rýchlik Zoška - Bratislava je ultramaratón, štafetový beh a diaľkový pochod v Malých Karpatoch. Jeho prvý ročník sa konal v roku 2013. Podujatie vzniklo s cieľom spojiť bežeckú a turistickú komunitu, ako aj milovníkov krás Malých Karpát.

Podujatie Rýchlik Zoška - Bratislava sa snaží poskytnúť udržateľnú komunitnú alternatívu ku geometricky rastúcemu počtu komerčných športových podujatí v okolí Bratislavy. Zároveň ide aj o protipól k rastúcej náročnosti krosových behov a ultramaratónov, keďže profil trate a jej dĺžka sú ideálne tak pre skúsených borcov (ako tréning na ťažšie a dlhšie behy) ako aj pre začiatočníkov.

Trasa Rýchlika vedie z parkoviska pri Zochovej chate cez Čermákovu lúku na Skalnatú, Pezinskú Babu a Hradisko, následne klesá na Neštich, kde sa nachádza živá kontrola. Z Neštichu pokračuje cez Biely Kameň na Biely kríž. Odtiaľ vedie trasa cez Bystrické a Svätý vrch do Marianky a klesá do Marianky na druhú živú kontrolu. Z Marianky cez Sekyl, Kačín a Klanec vedie ku Červenému mostu, odkiaľ nasleduje už iba krátky úsek do cieľa v areáli na Mokroháskej.

Trasu Rýchlika Zoška - Bratislava môžete absolvovať nielen ako jednotlivci, ale aj v rámci štafetového družstva s 2 až 4 členmi.

Rýchlik Zoška - Bratislava 2019 je súčasťou 5. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy a kvalifikačným podujatím pre UTMB (2 ITRA body).

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Horský ultramaratón, štafetový beh a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 7.
Termín 7. september 2019
Pohoria Malé Karpaty
Parametre trasy 50 km / +1500 m
Miesto štartu Zochova chata, parkovisko
Čas štartu 09.00 hod.
Trasa Zochova chata - Čermák - Skalnatá - Čmeľok - Pezinská Baba - Tri kamenné kopce - Somár - Salaš - Hradisko - Svätý Jur-Neštich - Hrad Biely Kameň - Biely kríž - Bystrické - Svätý vrch - Klčovanice - Marianka - Sekyl - Kačín - Klanec - Červený most - U Billa - Bratislava, areál Zariadenia komunitnej rehabilitácie GAUDEAMUS na Mokrohájskej ceste 3
Cieľ Bratislava, areál Zariadenia komunitnej rehabilitácie GAUDEAMUS na Mokrohájskej ceste 3
Časový limit 10,5 hodiny (do 19.30 hod.)
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 22 - 37 EUR EUR pre jednotlivcov, 42 - 50 EUR pre štafety (podľa dátumu registrácie).
Web www.rychlikzoskabratislava.sk
Facebook Link
E-mail rychlikzoskaba@gmail.com

Foto: Michal Kostka