Východniarska stovka (2017)

Východniarska stovka is a mountain ultramarathon and long distance march for individuals a diaľkový pochod pre jednotlivcov, ktorého trasa spája dve najväčšie mestá na východnom Slovensku - Prešov a Košice. Podujatie sa bude po prvý raz konalo v roku 2015.

Trasa Východniarskej stovky vedie východnou časťou Slovenského rudohoria, prevažne časťou Volovské vrchy. Podujatie je otvorené pre verejnosť, predpokladmi pre účasť sú minimálny vek 18 rokov, riadne prihlásenie a uhradenie štartovného poplatku. Podujatie sa koná pod záštitou mesta Prešov a mesta Košice.

Ak si netrúfate zdolať celú trasu Východniarskej stovky, na ktorú je pre jednotlivcov určený limit 30 hodín, dajte dokopy partiu kamarátov a zdolajte Východniarsku stovku ako štafeta. Počet členov štafetového družstva môže byť 3 až 6, predávacími miestami sú Kysak, Jahodná, Kojšov, Zlatá Idka a Girbeš.

Východniarska stovka 2017 (ultra jednotlivci) je súčasťou 3. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy a Česko-Slovenského pohára v ultratraili na 100 km (CSUT).

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Mountain ultramarathon a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 3.
Termín 5.-6. august 2017
Pohoria Volovské vrchy
Parametre trasy 124km / 6050 m+
Miesto štartu Prešov, Pod kalváriou
Čas štartu 6:00 SEČ
Trasa Aktuálne sa finalizuje...
Cieľ Košice,  reštaurácia a kúpalisko v areáli Ryba Anička
Časový limit 32 hodín
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 20€ jednotlivci   / 120€ štafety
Web www.v100.sk
Facebook Link
E-mail info@v100.sk
Reportáže a články o podujatí
Východniarska stovka (René Mráz, 24. august 2015)

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: