LA CORSA DELLA BORA - VÍŤAZNÉ DOUBLE PRE MARTINA HALÁSZA

Ultra sezóna 2020 sa počas trojkráľového víkendu začala na La Corsa Della Bora (https://www.s1trail.com), pretekoch v Taliansku a Slovinsku, ktoré ponúkajú niekoľko trás od sto míľ cez 57 km až po polmaratón.

Najviac sledované sú preteky S1 TRAIL s trasou 57 km / +2300 m, ktorá bežcov vedie z hranice medzi Slovinskom a Talianskom do mestečka Sistiana - Visogliano. Martin Halász, slovenská jednotka v ITRA rebríčku, práve na tejto trase obhajoval svoje minuloročné víťazstvo. Spolu s ním boli v štartovke 57 km trasy aj ďalší bežci zo Slovenska - silné obsadenie tu mal klub ULTRA Boľavé nohy :-)

Podľa priebežných výsledkov na trať S1 TRAIL vyrazilo vyše 500 bežcov. Martin Halász podal opäť vynikajúci výkon a zvíťazil druhý rok po sebe, tentokrát s časom 05:08:35 a s takmer dvojminútovým náskokom na Luca Carraru. Fantastické! Na ceste za obhajobou titulu najrýchlejšieho bežca na trase S1 TRAIL ho nezastavil ani fakt, že na štart sa ráno postavil s nepríjemným a bolestivým otlakom na päte.

Katka Čapičíková s časom 08:44:33 obsadila 11. priečku v kategórii SF30. ULTRA Boľavé nohy sa vybrali na tour a darilo sa. Ľuboš Gelčinský dobehol 15. s časom 06:18:00 (8. v kategórii SM30). Michal Klinovský zvládol trasu za 07:17:01 (55.), Jozef Bendík za 07:20:12 (58.), Peter Zuzic za 07:20:14 (59.). Silvia Rybecká dokončila preteky s časom 5 minút pod 10 hodín

Gratulujeme všetkým a prajeme im ešte veľa úspešných pretekov počas sezóny 2020 :-)