4. ročník (2018)

Štvrté kolo Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2018 sa konalo 29. apríla a boli ním 53 km dlhé preteky Cross country Kamzík-Baba-Kamzík.

Na prvých miestach Slovenskej Ultratrailovej Ligy po KBK v kategórii mužov nedoško k zmenám. Naďalej vedie Miki Kéri spolu s Robom Frohnom, na treťom mieste je český bežec Petr Horsák. U žien sa práve vďaka výbornému výkonu na KBK dostala do čela Soňa Kopčoková, gratulujeme! Na druhé miesto sa tak posunula Blanka Šafránková, na treťom mieste je Hanka Váchová. Srdečne gratulujeme najlepším bežcom z Cross country Kamzík-Baba Kamzík :-)

TOP 3 MUŽI PO ŠTVRTOM KOLE:

  • 1.-2. Mikuláš Kéri (SVK) 2585 b
  • 1.-2. Róbert Frohn (SVK) 2585 b
  • 3. Petr Horsák (CZE) 2306 b

TOP 3 ŽENY PO ŠTVRTOM KOLE:

  • 1. Soňa Kopčoková (SVK) 1830 b
  • 2. Blanka Šafránková (CZE) 1640 b
  • 3. Hana Váchová (CZE) 1558 b

::: KOMPLETNÉ PORADIE PO ŠTVRTOM KOLE :::

V tabuľke nájdete aj samostatný rebríček podľa úspešne dokončených podujatí (účasti). Zatiaľ sa konali tri 5-bodové akcie a jedna trojbodová.  V čele je 15 finisherov z Kysuckej, Leteckej a Lazovej stovky vrátane jednej ženy. Štyria bežci absolvovali dve stovky a KBK, takže majú 13 bodov. V rebríčku je momentálne 501 mien.

Piatym kolom Slovenskej Ultratrailovej Ligy bude Nízkotatranská stíhačka, ktorá sa bude konať 14.-15. júla. Po deviatich ročníkoch preteky hrebeňom Nízkych Tatier zmenili formát, a tak o postup z Čertovice a víťazstvo na Donovaloch tento rok budú bojovať už jednotlivci. Štartovná listina je už takmer naplnená, takže ak chcete bežať na tejto parádnej trase, neváhajte. Najnovšou pozitívnou správou je návrat trasy zo Šumiaca na Kráľovu hoľu na turistický chodník. Držíme palce!