4. ročník (2018)

Desiate kolo Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2018 sa konalo 15.-16. septembra a bola ním Ponitrianska stovka. Rekordný počet 270 účastníkov vyrazil z Handlovej na trasu s dĺžkou 105 km a celkovým stúpaním +3920 metrov cez pohoria Vtáčnik a Tribeč, ktorá mala cieľ v meste pod Zoborom. Víťazstvo v kategórii mužov aj žien tentoraz putovalo do zahraničia, presnejšie do Japonska (Wataru Iino) a Turecka (Aysen Solak). Týmto pretekom predchádzala 1. septembra obľúbená 50-ka Rýchlik Zoška - Bratislava, kde padali vďaka Maťovi Halászovi a Denise Kušnierovej rekordy aj v daždivom počasí. 

Dve kolá pred koncom ligy je to v kategórii mužov na prvých miestach otvorené (do celkového bodovania sa započítava osem akcii s najvyšším bodovým ziskom). Vedie Maroš Fančovič, ktorý absolvoval 8 akcii tohtoročnej ligy. Rovnaký je počet bodov, ktorý delí od prvého miesta Jara Kováča! A aj tretí pán v rebríčku - Peťo Gemeran - má so 4104 bodmi na Maroša a Jara stratu, ktorá sa dá do konca súťaže ešte dohnať. Bude to ešte napínavý boj - všetci traja sú prihlásení aj na najbližšiu stovku v Javorníkoch. V kategórii žien sa poradie na prvej priečke nemenilo - vedie s výrazným náskokom Soňa Kopčoková, ktorá vďaka výborným výkonom a siedmim absolvovaným akciám je v celkovom poradí ligy na treťom mieste! Na druhom mieste ostáva Lucia Dobrucká s 2616 bodmi, ktorá na prelome augusta a septembra bojovala na extrémnej trase Échappée Belle vo Francúzsku. Na tretie miesto sa po úspešne absolvovanej Ponitrianskej stovke dostala Maťa Hancková, ktorá s 2436 bodmi stráca na Luciu 180 bodov. Srdečne gratulujeme najlepším bežcom z Rýchlika Zoška - Bratislava a Ponitrianskej stovky, aj všetkým finisherom :-)

TOP 3 MUŽI PO DESIATOM KOLE:

  • 1. Maroš Fančovič (SVK) 4429 b
  • 2. Jaroslav Kováč (SVK) 4421 b
  • 3. Peter Gemeran (SVK) 4104 b

TOP 3 ŽENY PO DESIATOM KOLE:

  • 1. Soňa Kopčoková (SVK) 4221 b
  • 2. Lucia Dobrucká (SVK) 2616 b
  • 3. Marta Hancková (SVK) 2436 b

::: KOMPLETNÉ PORADIE PO DESIATOM KOLE :::

Maroš Fančovič a Soňa Kopčoková, aktuálni lídri poradia v kategóriách mužov a žien

V tabuľke nájdete aj samostatný rebríček podľa úspešne dokončených podujatí (účasti). V čele poradia je železný muž slovenského ultratrailu - Jaro Kováč, ktorý vedie s 40 bodmi (8 absolvovaných akcii). Maroš Fančovič je na 2. mieste s 39 bodmi za rovnaký počet akcii, tretie miesto patrí Tomášovi Dovalovi s 35 bodmi, rovnako za osem absolvovaných akcii ligy. Soňa Kopčoková ako prvá zo žien má 33 bodov za 7 akcii, fantastický výkon! V rebríčku je momentálne 850 mien.

11. kolom Slovenskej Ultratrailovej Ligy bude Javornícka stovka. 105 kilometrov z Čadce do Lysej pod Makytou dôkladne preverí sily ultrabežcov aj diaľkoplazov. Uvidíme, ako zamieša poradím víkend 13.-14. októbra. Štartovná listina Javorníckej stovky je naplnená, tešíme sa na parádnu akciu a na stretnutie s vami :-)