4. ročník (2018)

Dvanáste a zároveň aj záverečné kolo Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2018 sa konalo 20. októbra a bola ním Malokarpatská Vertikála. Takmer stovka účastníkov vyštartovala v sobotné ráno z Plaveckého Podhradia na trasu dlhú 56 km s celkovým stúpaním +2860 metrov, ktorá vedie cez mnoho z krásnych miest Malých Karpát. Víťazstvo v kategórii mužov opäť putovalo do zahraničia, presnejšie do Českej republiky (Dominik Skokan). Medzi ženami s prevahou zvíťazila Denisa Kušnierová. Víťazné časy Dominika a Denisy sú zároveň novými traťovými rekordmi Vertikály.

V kategórii mužov to bolo otvorené až do samotného konca. A v poslednom kole sa aj rozhodlo. Svojim výborným výkonom na Malokarpatskej Vertikále sa Peťo Gemeran stal víťazom Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2018 v kategórii mužov so ziskom 4680 bodov a s náskokom 59 bodov na 2. priečku. Tú obsadil Jaro Kováč so 4621 bodmi. Na treťom mieste skončil Martin Kerekeš - 5,3 bodov za Jarom! V kategórii žien bolo rozhodnuté už pred poslednými kolami ligy. S náskokom 2105 bodov zvíťazila Soňa Kopčoková, ktorá zároveň nazbierala najvyšší počet bodov zo všetkých účastníkov v tabuľke Slovenskej Utratrailovej Ligy - 4721! Na druhom mieste je Lucia Dobrucká s 2616 bodmi. Na tretie miesto sa po úspešne absolvovanej Ponitrianskej stovke dostala Maťa Hancková a jej umiestnenie už neprekonala ani štvrtá Lýdia Závodská, ktorá sa k top 3 po absolvovanej Malokarpatskej Vertikále priblížila na rozdiel 22 bodov. Srdečne gratulujeme k týmto obdivuhodným výkonom!

3. miesto: Marta Hancková (SVK) 2436 b

V tabuľke nájdete aj samostatný rebríček podľa úspešne dokončených podujatí (účasti). Víťazom tejto súťaže sa stal Jaro Kováč, ktorý potvrdil povesť železného muža slovenského ultratrailu. Absolvoval 9 podujatí Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2018 a zvíťazil so 45 bodmi. Za ním sa so 40-bodovým ziskom na spoločnej 2.-4. priečke stretli Tomáš Dovala, Stano Januška a Peter Mazán. Gratulujeme!

V tabuľke celkového poradia Slovenskej Ultratrailovej Ligy je spolu 918 mien bežcov a diaľkoplazov, ktorí počas tohto roka dokočili minimálne jedno podujatie SLOVAK ULTRA TRAIL zaradené do ligy. Ďakujeme vám srdečne za to, že ste si našli cestu na naše preteky a veríme, že sa na nich stretneme aj v budúcej sezóne.