5. ročník (2019)

Slovenská Ultratrailová Liga 2019 sa začala aj tento rok náročnou Kysuckou stovkou. 8. ročník horského ultramaratónu a diaľkového pochodu v Kysuckej vrchovine a Javorníkoch priniesol náročné podmienky dané predovšetkým terénom, ale aj popadanými stromami. Napriek tomu bola úspešnosť finisherov viac ako 67 percent, čo potvrdilo, že akciu navštevujú prevážne bežci a diaľkoplazi so skúsenosťami, ktorí sa nedali odradiť ani úvodnou nočnou časťou do Horného Vadičova, ktorý bol konečnou stanicou pre najviac účastníkov. Účasť 90 ľudí v tomto roku znamená nový rekord pre Kysuckú stovku.

Na jej štarte v Radoli nechýbal už štvornásobný víťaz Vít Otevřel, ktorý na 113 km dlhej trase Kysuckej stovky predviedol parádny výkon aj počas 1.-2. marca. Do cieľa v Kysuckom Novom Meste dobehol s náskokom a s výborným časom 15:06:03. Bežci z Českej republiky triumfovali na tohtoročnej Kysuckej stovke v oboch kategóriách, medzi ženami zaznamenala najrýchlejší čas Marie Balšínková (19:37:30). Na prvých priečkach v Slovenskej Ultratrailovej Lige po 1. kole tak sú:

Muži:
1. Vít Otevřel (CZE) 1450 b.
2. Matej Oravec (SVK) 1135 b.
3. Ivan Mudroň (SVK) 988 b.
 
 
Ženy:
1. Marie Balšínková (CZE) 652 b.
2. Monika Heissenberger (SVK) 609 b.
3. Miluše Gombalová (CZE) 600 b.
 
 
Poradie Slovenskej Ultratrailovej Ligy po prvom kole odzrkadluje výsledky a poradie Kysuckej stovky. Body z nej si pripísalo 61 ľudí. Kompletnú tabuľku s bodovaním nájdete na:
 
 
Ďalším kolom Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2019 je populárna Lazová stovka, ktorá sa bude konať 13.-14. apríla. Štartovná listina Lazovky je nabitá vyše štyristo menami, v kraji pod Javorinou sa teda chystá opäť veľké stretnutie priaznivcov stokilometrových akcii. Tešíme sa na stretnutie s vami vo Vrbovom :-)
 
Foto: Martina Magová, Dalibor Dvorštiak