9. ročník (2023)

Partnerom súťaže Slovenská Ultratrailová Liga je:

9. ročník Slovenskej Ultratrailovej Ligy pokračoval druhým kolom počas 11.-12. marca v Považskom Inovci a Strážovských vrchoch. Deviaty ročník Leteckej stovky znamenal návrat tejto stovky na slovenskú ultra scénu po štyroch rokoch a návrat do Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Trasa podujatia organizovaného o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL mala parametre 105 km / +3300 m. 

Ranný štart Leteckej stovky pri trenčianskej Lodenici (foto: Peter Mečiar)

Letecká stovka zaviedla účastníkov najprv na dlhý úsek Vážskej cyklomagistrály, väčšie kopce sa začali až za druhou občerstvovačkou za Kálnicou. A s nimi aj drsné zimné podmienky. Silný vietor, sneženie, nízke teploty a zlá viditeľnosť - to všetko urobilo z Leteckej stovky dôkladnú previerku fyzických síl a morálu účastníkov. Tých sa na štarte zišiel rekordný počet - 180 a rovnako rekordný počet - 143 - trasu úspešne dokončil. Všetci ultrabežci a diaľkoplazi, ktorí prišli do Trenčína aj napriek podmienkam, si zaslúžia veľké uznanie. Kompletné výsledky Leteckej stovky nájdete TU.

Náročné podmienky na trase Leteckej stovky (foto: Peter Mečiar)

Fotografie z Leteckej stovky od Petra Mečiara nájdete TU, preteky vo svojej reportáži zdokumentoval Richarda Pouša (nájdete ju TU). Ako to dopadlo na pódiových priečkach?

ŽENY:

1. Linda Boldane (LAT) 11:45:36 (CR)

2. Eva Mareková (SVK) 13:53:37

3. Silvia Petrjánošová (SVK) 14:37:52

Linda Boldane (foto: Peter Mečiar)
 

MUŽI:

1. Martin Halász (SVK) 10:26:12 (CR)

2. Matej Oravec (SVK) 10:47:22

3. Tomáš Podpera (SVK) 11:59:53

Martin Halász v cieli s hlavným organizátorom Leteckej stovky (foto: Radovan Harach)

Gratulujeme všetkým finisherom a ďakujeme, že ste na preteky Letecká stovka, ktoré boli druhým kolom Slovenskej Ulrratrailovej Ligy 2023, prišli. Ďakujeme hlavnému organizátorovi Leteckej stovky Jirkovi Horníčkovi a všetkým dobrovoľníkom za tieto preteky! :-) 

Gratulujeme všetkým finisherom a ďakujeme, že ste na preteky Ľudova 50, ktoré boli úvodným kolom Slovenskej Ulrratrailovej Ligy 2023, prišli.
 
Ďakujeme hlavnému organizátorovi Ľudovej 50 Oliverovi a všetkým dobrovoľníkom za tieto preteky! :-) 
 
Webstránka pretekov: https://ludova50.com/ 

TABUĽKA SLOVENSKEJ ULTRATRAILOVEJ LIGY 2023 PO 2. KOLE

Po druhom kole sa menilko poradie v dvoch súťažiach - SUT Lige a v Rebríčku podľa účasti. Poradie v súťaži Malá SUT Liga ostáva nezmenené (Ľudova 50 bola zatiaľ jediným pretekom v tejto súťaži).

V súťaži SUT Liga je na čele v kategórii žien Eva Mareková s 1945 bodmi, ktoré získala na Ľudovej 50 (1. miesto) a Leteckej stovke (2. miesto) Na druhej priečke je Silvia Petrjánošová s 1295,5 bodmi (k bodovému zisku z Ľudovej 50 pridala body za 3. miesto na Leteckej stovke). Na tretrej pozícii je Marieta Zelenayová, ktorá na Ľudovej 50 a Leteckej stovke nabierala dokopy 1182 bodov.

V kategórii mužov je v SUT Lige na čele Martin Halász s 1150 bodmi za víťazstvo na Leteckej stovke. Iba o päť bodov menej má Ivan Mudroň, ktorý ich nazbieral na Ľudovej 50 a Leteckej stovke. Na treťom mieste je víťaz Ľudovej 50 - Matej Páleník s 1050 bodmi.

V súťaži Rebríček podľa účasti je na čele skupina 42 účastníkov so 700 bodmi (8 žien a 34 mužov), ktorí navštívili obidve uskutočnené kolá Slovenskej Ultratrailovej Ligy - ĽUdovu 50 a Leteckú stovku.

Najbližším podujatím Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2023 je ALS Kozí kameň, horský ultramaratón v pohorí Kozie chrbty a v okolí Svitu, ktorý sa bude konať v sobotu 25. marca. Tieto preteky sú súčasťou podujatia ALS charitatívny beh, ktoré je  zamerané na pomoc osobám trpiacim ALS t.j. druh svalovej atrofie, pri ktorej ide o stratu buniek centrálnej nervovej sústavy (mozgových a miechových motoneurónov), ktoré ovládajú vôľou ovplyvniteľné svalové pohyby. Trasa s parametrami 45 km / +1800 m (ITRA: 2) má štart v Svite (areál pri penzióne Koliba). Štartovná listina 45-ky po uzavretí registrácie obsahovala mená viac ako 260 bežcov. Tešíme sa na stretnutie s vami!

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: