Vitajte na stránke venovanej bežcom, ktorí sú členmi tímu SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM.
V článkoch budú zverejňované novinky, reportáže a fotky z behov, na ktorých sa zúčastnili. Držíme im palce a prajeme krásne zážitky a úspechy z pretekov. Sledujte SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM aj na Instagrame :-)
 
Vanda Jenejová
Bratislava

Beh je pre mňa tá najprirodzenejšia forma pohybu. Keď behám, citim, že som to naozaj ja. Nie je je to vôbec o súťažení alebo vyhrávaní. Je to skôr o pocite, že vždy sa dá ísť ďalej a vyššie a vždy pri každom behu sa dá niečo naučiť. Bežecká komunita a súťaže sú len akási čerešnička, ktorá z behania robí môj životný štýl. Vlastne si už ani nepamätám, aký je život bez behania.

Denisa Kušnierová
Trnava
Ultrabeh je pre mňa škola pokory a trpezlivosti. Naučil ma, ako zvládať únavu, fyzickú bolesť a nepohodu. Vďaka nemu som spoznala super partiu ľudí s čistou dušou a veľkým srdcom, ktorí ma neskutočne motivujú v snahe stať sa lepším človekom. Vďaka nemu viem, že Slovensko je nádherné, a oplatí sa ho spoznávať. Keď bežím, mám pocit absolútnej slobody, spolupatričnosti s prírodou, na chvíľu vypustím z hlavy všetky problémy, nie je nič, len moje odhodlanie dobehnúť do cieľa. Keď dobehnem, mám aspoň na chvíľu pocit, že som majster sveta, že som dokázala niečo veľké, a napriek únave sa cítim nabitá energiou.
 
Lucia Dobrucká
Žilina
V prírode nachádzam božský pokoj. Atmosféra hôr mi vlieva do duše príval energie, radosti, nadšenia z bytia. Pohľad na dažďové kvapky na ihličnanoch, hru oblakov či hmly v dolinách i na hrebeňoch, inverziu osvietenú lúčmi vychádzajúceho slnka, pestrú škálu dúhových kvetín, farby jesenného ošatenia lesov a zamrznuté perleťové potôčiky v zime mi prinášajú pocit absolútnej slobody, pokoja, pokory.
 
Zuzka Kamendy
Bratislava
Beh je to, čo predvádzam každé ráno na hrádzi. Na tom istom mieste, v tom istom čase dňa. Je to môj čas, keď nemyslím na nič, len monotónne prepletám nohami a sledujem, ako tam, kde predtým bola snehová vločka, je teraz zelený list. Sledujem hmlu, východ slnka, jemný opar nad vodou, vôňu hnilého lístia. Volavku na behu rieky, občas, keď mám šťastie, rybárika riečneho. Sú to boľavé nohy aj deň na gauči. Je to prísľub kvalitne prežitého života. Beh je to, čo nikto nevidí, čo stojí za každými pretekmi, za každým dňom v mojom živote, za mnou samou.
 
Lucia Dančišinová
Prešov
Ultrabeh pre mňa znamená spôsob sebapoznávania, sebazdokonaľovania, komunikáciu s vlastným telom, prírodou a ďalšími bežcami. Milujem, čo beh robí s mojim telom, mysľou aj okolím. Behám, teda som...

Vanda Hošeková
Ružomberok
Beh je pre mňa všetkým, bez behu som ničím. Beh je moja rodina (doslovne aj obrazne), životný štýl, presvedčenie, motivácia, zábava. Beh ma doviedol medzi geniálnu komunitu ľudí, dal mi neuveriteľne veľa zážitkov a ukázal mi, že neskutočné je len to o čo sa človek sám nepokúsi. Vďaka behu som zistila, že moje hranice sú oveľa ďalej ako som si myslela a stále sa mi ich vďaka behu darí posúvať. Zatiaľ si pri mojej osobe netrúfam hovoriť o ultrabehu ale dúfam, že čoskoro to zmením ;-)
 
Lenka Sentkerestiová
Žilina
Ultrabeh je pre mňa akási rovnováha strastí a slastí. Striedanie náročných momentov a situácií, ktoré sa učím prijímať s pokorou, následná vďačnosť za tie, ktoré nie sú také zlé, no bez tých tažších by možno ostali nedocenené. Je to spôsob, akým sa môžem o sebe dozvedieť viac. Čo ma najviac motivuje, je to, že aj keď občas zlyhám, behať môžem začať vždy odznova. Zastavím, rozbehnem sa. Aj keď pár týždňov nebehám, len obujem tenisky a som späť. Je jedno či rýchlo alebo pomaly, či je slniečko alebo dážď, túto instantnú radosť si viem privodiť hocikde a hocikedy. Stačí sa rozbehnúť. Netreba k tomu žiadny návod na použitie. No a komunita ľudí, ktorá pobehuje naokolo, je už len čerešničkou na torte.
 
Gabika Plačková a Martin Plačko
Brezová pod Bradlom
MY a beh? Veľa ľudí si o nás myslí, že sme divní. Veľa ľudí nás nechápe. Veľa ľudí sa nad nami zamýšľa. A my máme radosť z toho, že môžeme aj takto tráviť spoločné chvíle.
 
Martin Halász
Bratislava
Ultrabeh pre mňa znamená prekonávanie svojich hraníc a posúvanie svojich možností.
 
Erik Hübner
Bratislava

Ultrabeh, to je sloboda, bezprostredný kontakt s  prírodou, v neposlednom rade nazeranie do málo poznaných hlbín vlastného ja a samozrejme kontakt a spoznavanie úžasných ľudí, ktorí sa okolo tohto športu (štýlu života?) pohybujú. Ale je to vlastne vnútorne rozpoloženie, ktoré sa nedá príliš definovať slovami.

Majo Priadka
Budča
Ultrabeh pre mňa znamená pohyb v prírode, obdivovanie jej krásy s úctou k Matke Zemi (Pachamama) a všetkým bytostiam. Je to hobby, kde rád trávim veľa voľného času s priateľmi.
 
Marián Kamendy
Bratislava
Ultratrail je pre mňa najkrajším spojením dvoch vecí, ktoré potrebujem k životu - behu a hôr.

Vendo Bugáň
Slavnica
Ultra beh je stále pre mňa veľká neznáma, ktorej celkové limity a hodnoty ešte nepoznám. Aj preto k ultra behu pristupujem s rešpektom a pokorou. Beh mi čistí myseľ, beh v prírode je pre mňa balzamom na dušu.
 
Julo Kaľavský
Margecany
Ultratrail je pre mňa najkrajší spôsob trávenia voľného času. Keď sa môžem presúvať krajinou po svojich, je to pôžitok.
 
Matej Oravec
Žilina
Beh má obrovské množstvo parametrov, siahajúce od umiestnenia trasy a jej dĺžky cez počasie, oblečenie či parťákov až po stav mysle. A tie vždy nejako padnú a on nikdy nie je rovnaký. Preto ma baví. A nech padnú akokoľvek, výsledok nebýva zlý. Preto ho mám rád.
 
Pavol Porubčan
Dubnica nad Váhom
Ultrabeh je pre mňa palivo, či životabudič s ktorým mám pocit, že žijem a nie len prežívam. Nástroj, skrze ktorý si si neustále vytváram nové a nové sny, ktoré mi dávajú energiu pri ich napĺňaní. Je veľa vecí ktoré ma na ňom motivujú. Asi najdôležitejšie sú neustále posúvanie psychických a fyzických hraníc, dobrodružstvo spojené s objavovaním nových terénov, plánovaním, orientáciou a prekonávaním nových nečakaných situácii. Príroda a magická sila vychádzajúca z hôr. Ale aj pohyb samotný ako antistres prostriedok na čistenie hlavy, či súťaživosť a komunita podobne "postihnutých" ľudí.
 
Timotej Šály
Banská Bystrica
Ultrabeh sa stal mojím životným štýlom. Beh je pre mňa ten najprirodzenejší pohyb a vďaka nemu som spoznal veľa miest a získal slobodu. Motivácia sú pre mňa nielen preteky, kde sa rád porovnám s konkurenciou, ale aj vlastné ultra, kedy buď sám alebo s parťákom otestujem svoje schopnosti. Keď dokážem siahnuť hlbšie do svojich rezerv, dostať sa mimo komfortnej zóny a na záver si vyložiť nohy, dať si pivo a užiť si tieto malé “víťazstvá”.

 

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM

Montreux Trail Festival

Marián Priadka Trať: MXTREME (110 km / +8000 m, 1. miesto)  Na tento pretek som sa veľmi tešil, aj keď do poslednej chvíľe nebolo jasné, či sa...
Celý článok

MARTIN PLAČKO NA LH24

Z Poľska cez Slovensko do Českej republiky zamieril na ďalšie preteky, tentokrát o čosi extrémnejšie, Martin Plačko. Lysohorskej...
Celý článok

PRAŽSKÁ STOVKA 2019

Po výbornom výkone v prvých dvoch etapách kombinácie EKUT sa Matej Oravec vybral zavŕšiť túto trilógiu na Pražskej stovke. Nebol tu však z tímu...
Celý článok

Grossglockner Ultra-Trail

Marián Kamendy Do Kaprunu a Zell am See chodím pravidelne uz veľa rokov na parádne lyžovačky. Pri každej zimnej návšteve padli aj poznámky typu - tu...
Celý článok

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: