8. ročník (2022)

Partnerom súťaže Slovenská Ultratrailová Liga je:

Slovenská Ultratratrailová Liga 2022 mala svoje prvé "živé" kolo na programe 9. apríla. A hneď na úvod to bola prvá z tohtoročných noviniek našej súťaže - preteky ALS BEH Kozí kameň v pohorí Kozie chrbty. Charitatívny beh organizovaný združením Športuj srdcom prilákalo tento rok na štart 45 kilometrov dlhej trasy 150 účastníkov (ďalší bežci štartovali na trati 23 km, ako štafety a na detských behoch). Počasie sa ukázalo počas pretekov v najrôznejších podobách, výkony na trati však boli skvelé. :-)

Ranný štart pretekov ALS BEH Kozí kameň v Svite

Víťazom v kategórii mužov sa stal Tomáš Griger (TATRAGOAT SLOVAKIA) s časom 4:06:14, čo je nový traťový rekord. Na druhom mieste dobehol len o sekundy neskôr Július Huszthy (Levoča, 4:06:35). Tretie miesto patrilo Adamovi Drgovi (Finančné centrum, 4:10:08).

Víťaz a držiteľ traťového rekordu Tomáš Griger

Medzi ženami bola najrýchlejšia Anna Brašeňová (New-wave multisport) s časom 4:49:24 - tak isto ide o rekord trate v kategórii. Ako druhá do cieľa v Svite dobehla Martina Bellušová (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová, 5:01:23), tretia skončila domáca Zuzana Lisoňová (5:02:09).

Víťazka v kategórii žien - Anna Brašeňová

Všetkým účastníkom pretekov ALS BEH Kozí kameň srdečne gratulujeme a zároveň ďakujeme, že svojou účasťou podporili charitatívny účel podujatia! Kompletné výsledky behu ALS BEH Kozí kameň nádete TU.

Poradie v súťažiach SUT Liga a Malá SUT Liga po prvom kole naživo odzrkadluje výsledky zo Svitu. V súťaži Rebríček podľa účasti je na čele skupina ôsmich bežcov, ktorí okrem pretekov ALS BEH Kozí kameň absolvovali aj Kysuckú stovku VIRTUAL: Monika Halúsková, Matej Graňák, Lukáš Bieleš, Stanislav Kulich, Branislav Gereg, Lukás Paule a Roman Samko.

TABUĽKA SLOVENSKEJ ULTRATRAILOVEJ LIGY 2022

Druhým kolom Slovenskej Ultratrailovej Ligy 2022 bude Strážovská 50. Preteky organizované o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL s trasou 50 km / +2500 m sa konajú v sobotu 7. mája. Tešíme sa na stretnutie s vami v Trenčianskych Tepliciach. :-)