LA CORSA DELLA BORA

Chcete zažiť beh na pomedzí troch krajín, traily s výhľadmi na hory aj more a s unikátnou klímou? Možnosť vybrať si jednu zo štyroch trás, na ktorých si prídu na svoje priaznivci stomíľoviek, kratších ultrabehov, ale aj rekreační bežci? Ak je vašou odpoveďou áno, je čas poznačiť si v budúcoročnom kalendári dátum 6. januára a vybrať sa na preteky La Corsa Della Bora, kam vás srdečne pozývajú ich organizátori. Na konci článku nájdete súťaž o grátis registrácie na tieto preteky.

La Corsa della Bora neponúka iba jednu trasu, ale hneď niekoľko. Ktoré to sú?

S1 ULTRA

Kráľovská trasa La Corsa Della Bora vedie cez Taliansko a Slovinsko až k hraniciam Chorvátska a má dĺžku 164 kilometrov. Náročná stomíľovka s viac ako 6700 metrami stúpania je certifikovaná ITRA na 6 bodov (kvalifikácia na UTMB) a je parádnou výzvou pre skúsených ultrabežcov. Na jej zdolanie je organizátormi pretekov stanovený limit 40 hodín.

Trail na pobreží medzi Terstským zálivom a horami Slovinska, ktorý vedie najkrajšími chodníkmi tunajších krasových oblastí, nedotknutými lesmi v Slovinsku ďaleko od miest. ponúka harmóniu kontrastov namixovanú z rýchlych a technických pasáží, ale aj dychberúce výhľady na mesto Terst.

Štart stomíľovky je vo Visogliano, 5. januára o šiestej hodine ráno. Štartovná listina je limitovaná počtom 150 bežcov, ktorí sa môžu zaregistrovať do 23. decembra.

Trasa S1 ULTRA je značená a nachádza sa na nej 9 občerstvovacích staníc. Súčasťou ponuky je možnosť prevozu dropbagu. Pre maximálnu bezpečnosť je každý bežec vybavený GPS trackerom, ktorý zároveň ponúka možnosť sledovať beh postup bežcov na trati.

S1 TRAIL

Druhou ultratrailovou výzvou v ponuke La Corsa Della Bora je 57 km dlhý S1 TRAIL. Trasa s celkovým stúpaním 2630 metrov vedie ponad Terstský záliv po širokých chodníkoch, kde môžete popustiť uzdu svojej rýchlosti, ale aj úzkymi single trackmi, strmým technickým terénom či skalnatou plážou. No povedzte, kto by odolal možnosti bežať ultra priamo na brehu mora? :-)

To všetko sa odohráva v prostredí, ktoré pripomína vysokohorské dolomitské scenérie, no výške do 400 metrov nad morom v unikátnom prostredí miestneho krasu. Jedinečný zážitok pre bežcov, ktorých sa môže postaviť na štart vyše 400.

Štartuje sa 6. januára o 07.30 hod. Celkovo dvanásť hodín je vyhradených na zdolanie línie medzi Pesekom a Visoglianom. Po ceste narazíte na 7 občerstvovacích staníc. Trasa S1 Trail je rovnako ako stomíľovka certifikovaná ITRA a zaradená medzi kvalifikačné preteky pre UTMB.

S1 HALF

Ani trailoví rýchlici obľubujúci kratšie trate neprídu 6. januára skrátka. Polmaratónska trasa S1 HALF s celkovým stúpaním 530 metrov má štart nad Terstom a rýchlu, zaujímavú trať na pobreží, kde široké chodníky sa striedajú so single trackmi - starými chodníkmi miestnych rybárov. Sú to ideálne preteky pre tých, ktorí milujú trailový beh, no netrúfajú si na ultra vzdialenosti. Na občerstvovacích staniciach nájdete jedlo z lokálnych produktov, takže okrem bežeckého zážitku si môžete odniesť zážitok aj gastronomický :-)

Ďalšími trasami v bohatej ponuke organizátorov La Corsa della Bora sú 8 km dlhý beh S1 FUN (takmer city trail s polovicou trasy vedenou po asfaltovom povrchu, ktorý si užijú aj cestní bežci) a nakoniec to najťažšie... S1 IPERTRAIL - 167 km dlhá skúška odolnosti a orientačných schopností s neznačenou trasou a s princípom autonómie. Všetky druhy povrchu, od vápencových skál naa pobreží po zasnežené vrcholy, pohodlné chodníčky aj divoké technicky náročné úseky. A to všetko iba na pozvánky. S1 IPERTRAIL je možné absolvovať aj ako tím.

Centrom pretekov je Bora Village - športový komplex vo Visogliane, ktorý ponúka infocentrum, šatne, sprchy, fyzioterapeuta, občerstvenie a zábavu pre všetkých, ktorí prišli povzbudzovať na preteky. K dispozícii sú okrem priestorov v interiéri aj vyhrievané stany pri cieľovej čiare. Ideálne miesto, kde môžete privítať vašich priateľov alebo blízkych pri dobehu do cieľa.

Všetky informácie pre bežcov nájdete na webových stránkach www.s1trail.com, ako aj na Facebook fanpage pretekov. Registrácia na rok 2019 je už spustená, registračné linky pre všetky trasy podujatia La Corsa della Bora nájdete na https://www.s1trail.com/en/registrations/

SÚŤAŽ S LA CORSA DELLA BORA

V spolupráci s organizátormi pretekov La Corsa della Bora vám okrem informácii o pretekoch môžeme slovenskej bežeckej komunite priniesť súťaž, do ktorej organizátori venovali dve voľné registrácie na 57 km dlhú trasu S1 TRAIL. Odpovedzte správne na súťažné otázky, ktoré nájdete vo formulári, a budete zaradení do žrebovania o možnosť štartovať zadarmo na januárových pretekoch La Corsa della Bora S1 TRAIL.

::: SÚŤAŽNÝ FORMULÁR :::

Súťažný formulár bude otvorený do utorka 14. augusta 2018 do 09:00 hod., kedy vyžrebujeme zo správnych odpovedí výhercov voľných registrácii. Štartovné je neprenosné, v prípade, že výherca ohlási, že o štartovné nemá záujem, nasleduje žrebovanie ďalšieho čísla.

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: