Východniarska stovka

Východniarska stovka je náročný horský ultramaratón a diaľkový pochod pre jednotlivcov, ktorého trasa spája dve najväčšie mestá na východnom Slovensku - Prešov a Košice. Podujatie sa bude po prvý raz konalo v roku 2015.

Trasa Východniarskej stovky vedie východnou časťou Slovenského rudohoria, prevažne časťou Volovské vrchy. Podujatie je otvorené pre verejnosť, predpokladmi pre účasť sú minimálny vek 18 rokov, riadne prihlásenie a uhradenie štartovného poplatku. Podujatie sa koná pod záštitou mesta Prešov a mesta Košice.

Po prvých dvoch ročníkoch s "konzervatívnejšou" trasou bol tretí ročník prekvapením zrejme pre väčšinu zúčastnených bežcov a diaľkoplazov. Výrazne vyššia náročnosť, technický terén, Bokšovský hrebeň, to všetko urobilo z V100 jednu z najťažších ultra akcii na Slovensku. V štvrtom ročníku výškové metre dokonca ešte pribudli. Okrem ťažkého profilu trate treba počítať s tým, že počas V100 väčšinou vládne ak nie horúce, tak aspoň teplé počasie.

Ak si netrúfate zdolať celú trasu Východniarskej stovky, na ktorú je pre jednotlivcov určený limit 30 hodín, dajte dokopy partiu kamarátov a zdolajte Východniarsku stovku ako štafeta. Počet členov štafetového družstva môže byť 3 až 6, predávacími miestami sú Kysak, Košická Belá, Kojšov, Zlatá Idka a chata Klatovianka.

Východniarska stovka 2018 (ultra jednotlivci) je súčasťou 4. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy a Česko-Slovenského pohára v ultratraili na 100 km (CSUT).

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Horský ultramaratón a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 4.
Termín 4.-5. august 2018
Pohoria Volovské vrchy
Parametre trasy 129 km / 6540 m+
Miesto štartu Prešov, Pod kalváriou
Čas štartu 6:00 SEČ
Trasa Informácie o trase V100
Cieľ Košice,  reštaurácia a kúpalisko v areáli Ryba Anička
Časový limit 36 hodín
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 30€ jednotlivci   / 180€ štafety
Web www.v100.sk
Facebook Link
E-mail info@v100.sk