Východniarska stovka

PODUJATIE SA V ROKU 2020 NEUSKUTOČNILO (KORONAVÍRUS A AMO)

Východniarska stovka je náročný horský ultramaratón a diaľkový pochod pre jednotlivcov, ktorého trasa spája dve najväčšie mestá na východnom Slovensku - Prešov a Košice. Podujatie sa bude po prvý raz konalo v roku 2015.

Trasa Východniarskej stovky vedie východnou časťou Slovenského rudohoria, prevažne časťou Volovské vrchy. Podujatie je otvorené pre verejnosť, predpokladmi pre účasť sú minimálny vek 18 rokov, riadne prihlásenie a uhradenie štartovného poplatku. Podujatie sa koná pod záštitou mesta Prešov a mesta Košice.

Po prvých dvoch ročníkoch s "konzervatívnejšou" trasou bol tretí ročník prekvapením zrejme pre väčšinu zúčastnených bežcov a diaľkoplazov. Výrazne vyššia náročnosť, technický terén, Bokšovský hrebeň, to všetko urobilo z V100 jednu z najťažších ultra akcii na Slovensku. V štvrtom ročníku výškové metre dokonca ešte pribudli. Okrem ťažkého profilu trate treba počítať s tým, že počas V100 väčšinou vládne ak nie horúce, tak aspoň teplé počasie.

Ak si netrúfate zdolať celú trasu Východniarskej stovky, na ktorú je pre jednotlivcov určený limit 36 hodín, dajte dokopy s parťákom alebo parťáčkou dvojčlennú ultra štafetu a zdolajte Východniarsku stovku rozdelenú na dva úseky: 81 km / +4510 m a 48 km / +2000m. Predávacím miestom je Kojšov.

Východniarska stovka 2020 (ultra jednotlivci) je súčasťou 6. ročníka Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Trasa Východniarskej stovky je certifikovaná ITRA (5 bodov) a zaradená medzi kvalifikačné preteky pre UTMB.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Druh podujatia   Horský ultramaratón a diaľkový pochod
Organizátor          O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL
Ročník 6.
Termín 1.-2. august 2020
Pohoria Volovské vrchy
Parametre trasy 129 km / 6540 m+
Miesto štartu Prešov, Pod kalváriou
Čas štartu 6:00 SEČ
Trasa Informácie o trase V100
Cieľ Košice,  reštaurácia a kúpalisko v areáli Ryba Anička
Časový limit 36 hodín
Ďalšie trasy Nie
Štartovné 35 EUR jednotlivci / 70 EUR ultra štafety
Web www.v100.sk
Facebook Link
E-mail info@v100.sk

Naši mediálni partneri v Poľsku a Českej republike: