MOZART 100 - najkrajší ultra trail v Rakúsku

Mesto Salzburg ako svetové dedičstvo UNESCO a úchvatný región Salzburského kraja sú dejiskom najkrajšieho rakúskeho ultra trailu. V spolupráci s organizátormi mozart 100® Vám prinášame informácie o týchto pretekoch a súťaž o tri voľné registrácie na jednu z jeho ultra trás (viac informácií o súťaži nájdete na konci článku).

Trasa mozart 100® prevedie účastníkov z centra mesta na úpätí pevnosti Hohensalzburg po chodníčkoch „Sound of Music“ cez jeden z najnádhernejších regiónov Rakúska s jeho krásnymi lesmi, lúkami, horami a riekami k jazeru Fuschlsee a jazeru Wolfgangsee a naspäť.

Foto: Michael Luipersbeck

16. júna 2018 sa bude v Salzburgu konať siedmy ročník mozart 100® so šiestimi vzdialenosťami a deviatimi rôznymi pretekmi. Očakávaných je viac ako 1300 bežcov 60tich národností z celého sveta.

Ultra-bežci si môžu vybrať medzi dvomi pretekmi: mozart 100® (103 km) a Scenic ultra (61 km). Trasy sú rôznorodé: poľné cesty, chodníky a chodníčky s približne 4.600 m (mozart 100) a 2.000 m (Scenic Ultra) prevýšením, bez lezeckých úsekov.

Bežci a sprevádzajúce osoby, ktoré nemajú záujem o dlhé vzdialenosti, si môžu vybrať z alternatívnych podujatí: 42 km (Scenic Marathon), 30 km (Scenic Light), Scenic Half Marathon (21 km) a 13 km (City Trail). V ponuke sú aj preteky pre tímy a štafety.

Foto. Sportograf

Na celej trase je k dispozícii dostatok podporných bodov (približne každých desať kilometrov). Po pretekoch budú účastníkom v priestoroch cieľa ponúknuté jedlo a nápoje.

Zakladateľ a organizátor pretekov Josef Mayerhofer chcel vo svojom domovskom meste Salzburg vytvoriť profesionálnu bežeckú udalosť svetového formátu. „Chceme vytvoriť nezabudnuteľný a jedinečný zážitok pre každého jedného účastníka“, hovorí Josef Mayerhofer.

Celý organizačný team sa naplno venuje splneniu tejto úlohy tak, aby boli uspokojené potreby bežcov v každom ohľade.

Od roku 2016 sa mozart 100® stal členom Ultra-Trail® World Tour (UTWT), „Champions League“ ultra-trail behu. A v neposlednom rade je mozart 100® aj kvalifikačným pretekom pre Western States Endurance Run a UTMB.

Informácie:  www.mozart100.com
Video: https://www.youtube.com/watch?v=f7nF07eiIgw
Registrácia: https://www.abavent.de/anmeldeservice/mozart1002018?en
Facebook: https://www.facebook.com/mozart100Run/

SÚŤAŽ S MOZART 100

V spolupráci s organizátormi mozart 100® Vám prinášame súťaž o tri voľné registrácie. Odpovedzte správne na otázky, ktorú nájdete vo formulári, a budete zaradení do žrebovania o možnosť štartovať zadarmo na jednej z ultra trás mozart 100® 2018 podľa vlastného výberu.

::: SÚŤAŽNÝ FORMULÁR :::

Súťaž bude prebiehať do 21. januára, v pondelok 22. januára 2018 vyhodnotíme jej výsledky (štartovné je neprenosné, v prípade, že výherca ohlási, že o štartovné nemá záujem, nasleduje žrebovanie ďalšieho čísla).