ULTRA-TRAIL CAPE TOWN

1. decembra 2018 vyvrcholí Ultra-Trail World Tour pretekmi, ktorých kulisou bude ikonická Stolová hora vypínajúca nad Kapským Mestom - jeden zo siedmych prírodných divov sveta. Ultra-trail Cape Town (UTCT) zavedie tisícku bežcov na Kapský polostrov v Juhoafrickej republike s horami na pomedzí Atlantiku a Indického oceánu.

UTCT nie je iba o jednej vzdialenosti, ponuka je oveľa bohatšia. Okrem 100 km dlhého ultra sú súčasťou UTCT aj 65 km, 35 km a 21 km dlhé trasy, ktoré ponúkajú rovnako krásne scenérie a vyznačujú sa strmými stúpaniami a klesaniami s technickým terénom. Dôležitým faktorom v hre UTCT je počasie, ktoré sa môže dramaticky meniť od teplôt pod nulou pri rannom behu na vrchole Stolovej hory až k 30-stupňovému teplu v neskorších denných hodinách.

100 km dlhá trasa ULTRA-TRAIL s celkovým stúpaním 4300 metrov, ktorá je súčasťou Ultra-Trail World Tour, v sebe ukýva technický terén, traverzy a beh po horských hrebeňoch, úseky na pobreží, lesy, vinice a aj známe pamiatky Kapského Mesta. Prvú polovicu trasy tvoria dve veľké stúpania a členité, technicky náročné chodníky Stolovej hory a hory Karbonkelberg. Druhá polovica trasy je sa tej prvej vyrovná svojim celkovým stúpaním, ktoré je však rozložené medzi viacero kopcov.

Preteky sa začínajú ešte za tmy o 4 hodine ráno. Po štarte čaká bežcov výstup z mesta na kopec Signal Hill, s prvými lúčmi slnka môžu zažiť pohľady na hladinu oceánu. Ráno je v znamení strmého výstupu na Stolovú horu severnou stenou (Platteklip Gorge) s úsekmi so strmosťou cez 35 stupňov - najťažšie vertikálne stúpanie na trase. Na prvých 25 km nohy dostanú zabrať 1800 metrami stúpania. Nasleduje beh po hrebeni Stolovej hory a po 10 km jej traverz s 800 metrami klesania. Ďalej sa už profil trasy vyrovnáva od Orangekloof k Llandudno (46. km) a pobrežnými úsekmi vedie k Oude Schip.

Druhé výrazné stúpanie je Suther peak a traverz hory Karbonkelberg k zátoke Hout Bay (60. km). Práve v tejto časti trasy denné teploty často dosahujú svoj vrchol a robia ju vyčerpávajúcou. V ďalších 10 km bežci bežia údolím vrátane viníc a zelene na okraji mesta, aby sa dostali k chodníku Alphen Trail s lesnatými technickými úsekmi a strmým zostupom až do areálu univerzity.

Posledných 10 km je často sprevádzaných obávaným protivetrom so strmým stúpaním a traverzom hory Devil's Peak. Po dosiahnutí tohto miesta budú odmenou neuveriteľné výhľady na Kapské Mesto, Atlantický oceán, Stolovú horu a Lions Head a záverečné kroky do cieľa. Časový limit UTCT je pomerne prísny - na zvládnutie 100 km trasy majú bežci 17 hodín, pričom na trase sú časové brány.

Pre koho je 100 km príliš veľa, môže zažiť rovnako krásne scenérie na 65 km dlhej trase ULTRA s výstupom na Stolovú horu či Devil's Peak (celkovo 3100 metrov stúpania). Aj časový limit je k bežcom milosrdnejší - 16 hodín. Trailoví rýchlici si prídu na svoje na trasách 35 km (TRAIL) a 21 km.

Registrácia na UTCT sa začala 1. marca na https://eventplus.net/start?eporg=UCT18. Štartovné na 100 km dlhú trasu stojí na UTCT 3620 ZAR, (podľa aktuálneho kurzu takmer 250 EUR), na 65 km dlhej trase ULTRA je to 2720 ZAR. Preteky sú zabezpečené na úrovni zodpovedajúcej Ultra-Trail World Tour (napr. na 100 km dlhej trase sa nachádza 9 občerstvovacích staníc). Parádnu atmosféru pretekov aj rúznorodosť prírodných (aj mestských) scenérii si môžete pozrieť v oficiálnom videu UTCT z roku 2017:

Webová stránka UTCT: www.ultratrailcapetown.com

FB fanpage UTCT: https://www.facebook.com/ultratrailcapetown/

Kontakt: info@ultratrailcapetown.com

ULTRA-TRAIL WORLD TOUR info: https://www.ultratrail-worldtour.com/

SÚŤAŽ S ULTRA-TRAIL CAPE TOWN

Vďaka organizátormi Ultra-trail Cape Town vám okrem informácii o týchto nemeckých pretekoch môžeme priniesť súťaž, do ktorej organizátori venovali voľnú registráciu na 100 km dlhú trasu. Odpovedzte správne na súťažné otázky, ktoré nájdete vo formulári, a budete zaradení do žrebovania o voľný štart na Ultra-trail Cape Town 2018 (100 km dlhá trasa).

::: SÚŤAŽNÝ FORMULÁR :::

Súťažný formulár bude otvorený do 8. marca 2018 20.00 hod. Zo správnych odpovedí následne vyžrebujeme jedného výhercu (štartovné je neprenosné, ak výherca ohlási, že o štartovné nemá záujem, nasleduje žrebovanie ďalšieho čísla).

Naši mediálni partneri: