ÚSPEŠNÁ 28. PRAŽSKÁ STOVKA

28. ročník Pražskej stovky priniesol počas tohto víkendu výborné výsledky pre slovenských ultrabežcov s dvojnásobným pódiovým umiestnením pre bežcov zo SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM.

Na 135 km dlhej trase A (celkové stúpanie +4600 m) s takmer hodinovým náskokom zvíťazil Matej Oravec s časom 13:40:26, čo mu zároveň zabezpečilo víťazstvo v MIDI EKUT 2021 / 2022, teda v kombinácii dvoch 100+ km podujatí v Českej republike. V novembri 2021 si Matej poradil s trasou Loučení (114 km / +4850 m) za 13:23:40 (1. miesto), teraz sa postaral o najlepší čas na trase z Milína do Prahy - Modřan. Druhý dobehol Jan Zemaník, na treťom mieste sa umiestnil Tomáš Štverák.

V kategórii žien dobehla do cieľa na druhom mieste Majka Kubová s časom 22:54:53. Zvíťazila domáca ultrabežkyňa Gabriela Dunajská. Ako napísala Majka v svojom príspevku k Pražskej stovke, bol to "nápad, ktorý stál za to... Často som o nej počúvala a teraz aj nabrala odvahu prihlásiť sa a ísť. O Olafovi kolujú chýry, že to robí bravúrne a na jeho ,,olafoviny,, sa proste aspoň raz ísť musí. Tak som to chcela skúsiť aj ja."

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM mal na Pražskej stovke hneď štvornásobné zastúpenie - Vanda Hošeková dokončila trasu A ako štvrtá žena (25:13:32) a Erik Hübner s časom tesne pod 21 hodín obsadil 23. miesto v kategórii muži.

Všetkým srdečne gratulujeme a prajeme ďalšie úspešné preteky v tejto sezóne! :-)