Vitajte na stránke venovanej bežcom, ktorí sú členmi tímu Slovak Ultra Trail Team.
V článkoch , ktoré nájdtee nižšie, zverejňujeme novinky, reportáže a fotky z behov, na ktorých sa bežci z nášho tímu zúčastnili. Držíme im palce a prajeme im krásne zážitky a úspechy z pretekov v horách na Slovensku aj v zahraničí. 
 
Sledujte Slovak Ultra Trail Team aj na Instagrame:
 
Partnerom tímu Slovak Ultra Trail Team je OTSO Slovakia:
 
Vanda Koniarová
Bratislava

Beh je pre mňa tá najprirodzenejšia forma pohybu. Keď behám, citim, že som to naozaj ja. Nie je je to vôbec o súťažení alebo vyhrávaní. Je to skôr o pocite, že vždy sa dá ísť ďalej a vyššie a vždy pri každom behu sa dá niečo naučiť. Bežecká komunita a súťaže sú len akási čerešnička, ktorá z behania robí môj životný štýl. Vlastne si už ani nepamätám, aký je život bez behania.

Eva Mareková
Soblahov
Ultrabeh je pre mňa pocit nekonečna a slobody. Otvára mi nové možnosti poznania, prináša radosť z pohybu, spoznávanie prírody a neustále prekonávanie svojich hraníc. Ultrabeh mi dáva krídla.
 
Zuzana Matúšová
Prievidza
Beh je pre mňa o spoznávaní samej seba. Veľa ľudí si povie prečo to robí, je mi TOTO treba? Moja odpoveď znie, ÁNO, je mi to treba pre moju životnú rovnováhu na Zemi.
 
Lucia Dančišinová
Prešov
Ultrabeh pre mňa znamená spôsob sebapoznávania, sebazdokonaľovania, komunikáciu s vlastným telom, prírodou a ďalšími bežcami. Milujem, čo beh robí s mojim telom, mysľou aj okolím. Behám, teda som...

Vanda Oravcová
Ružomberok
Beh je pre mňa všetkým, bez behu som ničím. Beh je moja rodina (doslovne aj obrazne), životný štýl, presvedčenie, motivácia, zábava. Beh ma doviedol medzi geniálnu komunitu ľudí, dal mi neuveriteľne veľa zážitkov a ukázal mi, že neskutočné je len to o čo sa človek sám nepokúsi. Vďaka behu som zistila, že moje hranice sú oveľa ďalej ako som si myslela a stále sa mi ich vďaka behu darí posúvať. Zatiaľ si pri mojej osobe netrúfam hovoriť o ultrabehu ale dúfam, že čoskoro to zmením ;-)
 
Lenka Sentkerestiová
Žilina
Ultrabeh je pre mňa akási rovnováha strastí a slastí. Striedanie náročných momentov a situácií, ktoré sa učím prijímať s pokorou, následná vďačnosť za tie, ktoré nie sú také zlé, no bez tých tažších by možno ostali nedocenené. Je to spôsob, akým sa môžem o sebe dozvedieť viac. Čo ma najviac motivuje, je to, že aj keď občas zlyhám, behať môžem začať vždy odznova. Zastavím, rozbehnem sa. Aj keď pár týždňov nebehám, len obujem tenisky a som späť. Je jedno či rýchlo alebo pomaly, či je slniečko alebo dážď, túto instantnú radosť si viem privodiť hocikde a hocikedy. Stačí sa rozbehnúť. Netreba k tomu žiadny návod na použitie. No a komunita ľudí, ktorá pobehuje naokolo, je už len čerešničkou na torte.
 
Mária Kubová
Ružomberok
Beh je moja vášeň. Vďaka nemu sa dostanem na nové, nepoznané miesta, objavujem čaro krásnej prírody a nabíjam sa energiou. A ultra beh? Tak to je uz vážna diagnóza, u mna našťastie veľmi pozitívna. Kto ho raz skúsi, niet cesty späť. Mňa neskutočne baví behať horou, lesom, cez deň, v noci...vtedy si to viem náramne užívať (a keď blúdim, aj riadne nadávať). Unavím svaly, ale pohladím dušu. Teším sa na každú príležitosť obuť tenisky a vybehnúť do lesa, na pretek a stretnutie s partiou podobne ,,šlahnutých,, kamošov. Behajme a žime! Nech to stoji za to!
 
Jana Žuffová
Zuberec
Ultra... Nespočet zážitkov.
 
Mahuliena Ďurecová
Bratislava
Ultra beh mi jednoduché dáva možnosť, sa vytratiť na celý deň do hôr, najlepšie aj s
kamarátmi, ktorých som si pri ňom našla. Je to pre mňa spôsob objavovania, či už seba
alebo okolia, vytvárania zážitkov, bytia v prírode, prekonávania sa. Celkovo mi beh proste
dáva možnosť byť lepšou mňou. A navyše behať ultra je skrátka cool.
kamarátmi ktorých som si pri ňom našla. Je to pre mňa spôsob objavovania, či už seba
alebo okolia, vytvárania zážitkov, bytia v prírode, prekonávania sa. Celkovo mi beh proste
dáva možnosť byť lepšou mňou. A navyše behať ultra je skrátka cool.
 
Gabika Plačková a Martin Plačko
Brezová pod Bradlom
MY a beh? Veľa ľudí si o nás myslí, že sme divní. Veľa ľudí nás nechápe. Veľa ľudí sa nad nami zamýšľa. A my máme radosť z toho, že môžeme aj takto tráviť spoločné chvíle.
 
Martin Halász
Bratislava
Ultrabeh pre mňa znamená prekonávanie svojich hraníc a posúvanie svojich možností.
 
Erik Hübner
Bratislava

Ultrabeh, to je sloboda, bezprostredný kontakt s  prírodou, v neposlednom rade nazeranie do málo poznaných hlbín vlastného ja a samozrejme kontakt a spoznavanie úžasných ľudí, ktorí sa okolo tohto športu (štýlu života?) pohybujú. Ale je to vlastne vnútorne rozpoloženie, ktoré sa nedá príliš definovať slovami.

Julo Kaľavský
Margecany
Ultratrail je pre mňa najkrajší spôsob trávenia voľného času. Keď sa môžem presúvať krajinou po svojich, je to pôžitok.
 
Patrik Hrotek
Horná Ves
Ultrabeh je pre mňa jedinečný. Je to priestor, v ktorom cítim tu pravú slobodu, kde zažívam rôzne životné situácie. Po každej akcií sa cítim nabitý energiou a teším sa na nové výzvy. V skratke - hľadanie nových bežeckých limitov a socializácia v tej najlepšej priateľskej komunite.
 
Matej Oravec
Žilina
Beh má obrovské množstvo parametrov, siahajúce od umiestnenia trasy a jej dĺžky cez počasie, oblečenie či parťákov až po stav mysle. A tie vždy nejako padnú a on nikdy nie je rovnaký. Preto ma baví. A nech padnú akokoľvek, výsledok nebýva zlý. Preto ho mám rád.
 
Pavol Porubčan
Dubnica nad Váhom
Ultrabeh je pre mňa palivo, či životabudič s ktorým mám pocit, že žijem a nie len prežívam. Nástroj, skrze ktorý si si neustále vytváram nové a nové sny, ktoré mi dávajú energiu pri ich napĺňaní. Je veľa vecí ktoré ma na ňom motivujú. Asi najdôležitejšie sú neustále posúvanie psychických a fyzických hraníc, dobrodružstvo spojené s objavovaním nových terénov, plánovaním, orientáciou a prekonávaním nových nečakaných situácii. Príroda a magická sila vychádzajúca z hôr. Ale aj pohyb samotný ako antistres prostriedok na čistenie hlavy, či súťaživosť a komunita podobne "postihnutých" ľudí.
 
Timotej Šály
Banská Bystrica
Ultrabeh sa stal mojím životným štýlom. Beh je pre mňa ten najprirodzenejší pohyb a vďaka nemu som spoznal veľa miest a získal slobodu. Motivácia sú pre mňa nielen preteky, kde sa rád porovnám s konkurenciou, ale aj vlastné ultra, kedy buď sám alebo s parťákom otestujem svoje schopnosti. Keď dokážem siahnuť hlbšie do svojich rezerv, dostať sa mimo komfortnej zóny a na záver si vyložiť nohy, dať si pivo a užiť si tieto malé “víťazstvá”.
 
Tomasz Kik
Bratislava
Pre mňa je ultra beh únik od monotónnych mechanizmov denno dennej rutiny, zdanlivého pohodlia vlastných návykov, občas zdravého rozumu, dokonca aj logiky. Je to teda čas určený len pre mňa, v ktorom bez účasti môjho ega vediem úprimný dialóg sám so sebou hlavne o vlastných slabostiach a o ich prekonávaní. Avšak v prvom rade ultra beh je šport v krásnom horskom prostredí. A práve estetický, ale aj súťaživý aspekt tejto disciplíny, sú tým, čo mám na nej najradšej.
 
Julo Huszthy
Bratislava
Ultrabeh a beh ako taký mi zamestnáva telo aj myseľ prakticky neustále a ovplyvňuje celý môj život. Takisto ako samotné preteky, ktoré sa mi s ultrabehom spájajú najviac, si užívam aj proces tréningu na ne a s tým spojenú regeneráciu. Najradšej som v lese so štvornohým parťákom, radosť z pohybu v psích očiach mi je najväčšou motiváciou.

 

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM

Mozart 100

Erik Hübner Mozart nám pekne podkúril, len čo je pravda. Organizátori potrebovali trať trochu okoreniť, pravdepodobne kvôli sprísneným pravidlám...
Celý článok

STUBAI ULTRATRAIL

Vanda Jenejová Bol január keď som sa prihlásila na Stubai Ultra s brutálnym prevýšením, čo som brala ako výzvu. Behanie išlo fajn a darilo sa mi...
Celý článok

ULTRA-TRAIL VIPAVA VALLEY

Na najväčšom slovinskom ultra podujatí Ultra-Trail Vipava Valley bola tento početná výprava bežcov zo Slovenska - slovenská vlajočka svieti vo...
Celý článok

Naši mediálni partneri: