Vitajte na stránke venovanej bežcom, ktorí sú členmi tímu SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM.
V článkoch budú zverejňované novinky, reportáže a fotky z behov, na ktorých sa zúčastnili. Držíme im palce a prajeme krásne zážitky a úspechy z pretekov.
 
SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM podporuje náš partner - RunningPro, ktorému touto cestou ďakujeme! #timetorun
 
Vanda Jenejová
Bratislava

Beh je pre mňa tá najprirodzenejšia forma pohybu. Keď behám, citim, že som to naozaj ja. Nie je je to vôbec o súťažení alebo vyhrávaní. Je to skôr o pocite, že vždy sa dá ísť ďalej a vyššie a vždy pri každom behu sa dá niečo naučiť. Bežecká komunita a súťaže sú len akási čerešnička, ktorá z behania robí môj životný štýl. Vlastne si už ani nepamätám, aký je život bez behania.

Denisa Kušnierová
Trnava
 
Lucia Dobrucká
Žilina
V prírode nachádzam božský pokoj. Atmosféra hôr mi vlieva do duše príval energie, radosti, nadšenia z bytia. Pohľad na dažďové kvapky na ihličnanoch, hru oblakov či hmly v dolinách i na hrebeňoch, inverziu osvietenú lúčmi vychádzajúceho slnka, pestrú škálu dúhových kvetín, farby jesenného ošatenia lesov a zamrznuté perleťové potôčiky v zime mi prinášajú pocit absolútnej slobody, pokoja, pokory.
 
Zuzana Kamendy
Bratislava
Beh je to, čo predvádzam každé ráno na hrádzi. Na tom istom mieste, v tom istom čase dňa. Je to môj čas, keď nemyslím na nič, len monotónne prepletám nohami a sledujem, ako tam, kde predtým bola snehová vločka, je teraz zelený list. Sledujem hmlu, východ slnka, jemný opar nad vodou, vôňu hnilého lístia. Volavku na behu rieky, občas, keď mám šťastie, rybárika riečneho. Sú to boľavé nohy aj deň na gauči. Je to prísľub kvalitne prežitého života. Beh je to, čo nikto nevidí, čo stojí za každými pretekmi, za každým dňom v mojom živote, za mnou samou.
 
Gabriela Plačková a Martin Plačko
Brezová pod Bradlom
MY a beh? Veľa ľudí si o nás myslí, že sme divní. Veľa ľudí nás nechápe. Veľa ľudí sa nad nami zamýšľa. A my máme radosť z toho, že môžeme aj takto tráviť spoločné chvíle.
 
Martin Halász
Bratislava
Ultrabeh pre mňa znamená prekonávanie svojich hraníc a posúvanie svojich možností.
 
Erik Hübner
Bratislava

Ultrabeh, to je sloboda, bezprostredný kontakt s  prírodou, v neposlednom rade nazeranie do málo poznaných hlbín vlastného ja a samozrejme kontakt a spoznavanie úžasných ľudí, ktorí sa okolo tohto športu (štýlu života?) pohybujú. Ale je to vlastne vnútorne rozpoloženie, ktoré sa nedá príliš definovať slovami.

Marián Priadka
Budča
Ultrabeh pre mňa znamená pohyb v prírode, obdivovanie jej krásy s úctou k Matke Zemi (Pachamama) a všetkým bytostiam. Je to hobby, kde rád trávim veľa voľného času s priateľmi.
 
Marián Kamendy
Bratislava
Ultratrail je pre mňa najkrajším spojením dvoch vecí, ktoré potrebujem k životu - behu a hôr.

Vendo Bugáň
Slavnica
Ultra beh je stále pre mňa veľká neznáma, ktorej celkové limity a hodnoty ešte nepoznám. Aj preto k ultra behu pristupujem s rešpektom a pokorou. Beh mi čistí myseľ, beh v prírode je pre mňa balzamom na dušu.

 

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM PODPORUJE PARTNER TÍMU

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM

SLOVAK ULTRA TRAIL TEAM NA LH24

24 hodin na Lysé hoře (LH24) sa začne odpočítavať už v sobotu dopoludnia. Okrem podnázvu zimné extrémne preteky má LH24 aj štítok majstrovstiev ČR v...
Celý článok

25. PRAŽSKÁ STOVKA

Jubilejný 25. ročník Pražskej stovky sa konal počas víkendu 15.-16. decembra 2018 (jej história sa začala v roku 1994). Najdlhšia trasa mala tento...
Celý článok